KONST / Litografier / Färglitografi 15229455
nr 1522 9455
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Dans i skärgården. Signerad, numrerad 61/290. Färglitografi, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 39x49 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:31:45
20/2 19:30:37
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund